Informatyka śledcza to nowo powstała dziedzina kryminalistyki, która ma za zadanie dostarczać, elektroniczne i cyfrowe środki dowodowe.

We współczesnym świecie, praktycznie każdy rodzaj aktywności wykorzystuje elektroniczne środki komunikacji i przetwarzania danych.

Dlatego nawet w najprostszych sprawach "rozwodowych" użycie technik z zakresu informatyki śledczej, skraca i ułatwia nasze działania, co powoduje że koszty ponoszone przez naszych klientów są adekwatne do wagi danej sprawy. Obecnie zdrady, małżeńskie coraz częściej mają swój początek na portalach społecznościowych, randkowych, dlatego zazwyczaj konieczne jest przeanalizowanie zawartości pamięci, komputera, telefonu.

Komputer, telefon, a nawet karta pamięci; tam wszędzie mogą się znajdować dowody, umożliwiające rozwikłanie nawet najbardziej skomplikowanej sprawy.

Nasze działania z zakresu informatyki śledczej to nie tylko odzyskiwanie danych, to także aktywne działania w sieci Internet. Podejmujemy się również realizacji nietypowych zleceń.

Informatyka śledcza to również wykrywanie nieuczciwej konkurencji, często pracownika danej firmy, który na skutek np. błędów w konfiguracji uprawnień użytkowników uzyskał dostęp do całej bazy danych i mógł ją w nieautoryzowany sposób skopiować.